Як коронавірус змінив італійців

Північна Італія є однією з найбільш постраждалих від коронавируса територій в Європі. Її жителі до цих пір не можуть звільнитися від травм, викликаних загибеллю тисяч людей і раптової необхідністю суворої самоізоляції на кілька тижнів. Італійці, як і раніше дуже обережно звертаються навіть зі своїми близькими, уникаючи обіймів і поцілунків, що для темпераментних жителів цієї південної країни зовсім не характерно. Пам’ять про трагічні події февраля-травня 2020 року робить італійців, що нехарактерно для їх традицій, дуже дисциплінованими в дотриманні основних принципів обережності при пандемії, – пише видання POLITICO.

«Пандемія перевернула з ніг на голову не тільки наше повсякденне життя, але і нашу емоційне життя, тому що команда на фізичну дистанцію поступово створює все більшу і більшу емоційну дистанцію», – говорить автор дослідження того, як коронавірус змінив ментальність італійців.

Італійці відомі своїм опором нормам і творчим підходом в обхід закону, і тим не менш, вони дотримуються правил, щоб обмежити передачу інфекції.

Італійці виявилися першими на Заході, хто випробував лють, з якою вражає цей вірус, і першими, хто побачив, як тисячі людей вмирають від COVID-19.

Це щось настільки жахливе і віддаляє всіх італійців, що вони не можуть без страху навіть обійняти своїх близьких, усвідомлюючи, що постійна пильність варто величезних зусиль.

Отримуючи запрошення на день народження, італієць за звичкою автоматично весело відповідає «так». Але потім, за день до вечірки, з’являються сумніви і побоювання. Домашня вечірка? Скільки буде людей? Чи безпечно їхати в район Бергамо, найбільш постраждалий від COVID-19? Що робити, якщо деякі з гостей заразиться без симптомів? Як мені змусити своїх дітей дистанціюватися від інших дітей і не торкатися один до одного і до свого обличчя?

Зайве говорити, що страх зберігається і на самій вечірці. Дорослі уникають поцілунків і обіймів, хоча маски і не носять. По можливості всі біжать у ванну, щоб вимити руки. І тільки там, завдяки цьому простому заняття, яке перетворилося в забобонний ритуал для всіх жителів країни, гість відчуває себе в безпеці.

Пандемія перевернула не тільки повсякденне життя, але і любовне життя італійця. Створюється фізична дистанція, а як наслідок, цегла за цеглинкою, і все більша емоційна дистанція.

Італійці менш спонтанні і менш відкриті для себе. І хоча вони знову почали обіймати один одного, по крайней мере, як членів сім’ї, роблять вони це навмисно, а не спонтанно.

Італійці дуже люблять обіймати один одного і влаштовувати сімейні свята. До недавнього часу ідея збереження соціального дистанціювання між сім’єю і друзями була незбагненною.

Але правила, які врятували італійців, змінили їх. Люди відчувають себе менш безпечно в дорогих їх серцям місцях, тобто в сім’ї, з бабусями і дідусями, з найближчими друзями. Хто б міг подумати, що одного разу італійці відчують загрозу, коли будуть сидіти поруч з улюбленими, або що самі будуть загрозою для інших.

Як ні парадоксально, але італійцям тепер легше розслабитися на роботі або в громадських місцях, де загородки з оргскла і знаки на підлозі визначають простір між людьми, захищаючи їх від їх власних страхів.

Навіть якщо життя повернулося більш-менш до того стану, в якому вона була до пандемії – деякі офіси знову відкриті, вдень діти проводять час з бабусею і дідусем, ми ходимо на обід до родичів по неділях, багато людей наважилися поїхати у відпустку – але ці, здавалося б, звичайні ситуації відчуваються як подвиг.

В Італії більше немає ніякої спонтанності – і це справжня трагедія самої експресивної до лютого 2020 року нації в світі.

Італійці знову обіймаються, щоб привітати родичів, але роблять це обережно. З повертаємо голови в різні боки. Бабусі обіймають онуків стоячи прямо, не нахиляючись, щоб їх рот і ніс були якнайдалі від дитячих личок.

Чи можуть любов і прихильність співіснувати з дивною хореографією соціального дистанціювання? Напевно, так, але ця неприємна нова нормальність вимагає від італійців великих зусиль.

Італійці стали суспільством, яке уважно вивчає, наскільки безпечними можуть бути привітання або обійми. Коли ми зустрічаємо сусідів на сходах, ми стоїмо за кілька кроків один від одного. Коли ми бачимо групу людей на тротуарі, ми зазвичай переходимо на іншу сторону. Ми асоціюємо незнайомців з загрозою, – скаржаться італійці в соцмережах.

Найбільше жителі Італії бояться, що діти, які ростуть в умовах пандемії, почнуть усвідомлювати небезпеку інших людей. Що вони можуть бути хворі, що вони можуть неусвідомлено поширювати вірус. Коли ми говоримо їм мити руки після гри з іншою дитиною або триматися подалі від інших дорослих, звідки їм знати, що мова йде про захист від вірусу, а не від людей?

Може бути, через рік всі ці страхи і сумніви залишаться лише далеким спогадом. Може бути, вірус виявиться всього лише дужкою в божевільної життя італійців, і вони зможуть знову обійнятися без страху.

Але поки що спогади про пандемію все ще занадто важкі. Всього кілька місяців тому військові вантажівки вивозили з лікарень сотні трун. Люди похилого віку залишалися в будинках для людей похилого віку без відвідування. Єдиний контакт, який вони могли встановити зі своїми родичами, – це махнути рукою через скло. Друзі втрачали своїх батьків, бабусь і дідусів, часто навіть не маючи можливості попрощатися належним чином.

Хоча неможливість без страху обійняти близьких – це щось жахливе і віддаляє жителів Італії один від одного, вони знають, що їх пильність варто витрачених зусиль. Ніхто в Італії не хоче повернення до весни 2020 року.

Джерело