Важливо: ВР ухвалила постанови про виділення коштів педагогам на доплати та захист від COVID

18 вересня, Верховна Рада України 277 голосами ухвалила постанову Комітету з питань освіти, науки та інновацій № 4108 «Про безпеку педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти під час пандемії коронавірусу SARS-CoV-2». (Портал Всеосвіта).

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив голова профільного Комітету Сергій Бабак.

Якщо Уряд не спромігся за 3 місяці виділити кошти на безпеку вчителів, то Верховна Рада виправляє їх помилки, – прокоментував Бабак.

Уряду рекомендовано виділити місцевим бюджетам:

190 млн грн для закупівлі медичних масок в школи та 14,6 млн грн в заклади ПТО;

414 млн грн для закупівлі дезінфекційних засобів;

660 млн грн для закупівлі технічних засобів навчання (ноутбуків).

Відповідно до пункту 2 Пояснювальної записки метою цього проєкту є забезпечення соціального захисту з боку держави вчителів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти під час пандемії.

Ухвалення проєкту Постанови сприятиме організації безпечного освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Крім того, народні депутати 274 голосами підтримали проєкт постанови № 4057 про звернення до Кабміну щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення безпечного навчального процесу і якісної освіти в умовах карантину, запровадженого через COVID-19.

Зокрема, цим актом рекомендовано Кабінету Міністрів України при перерозподілі видатків Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками, передбачити:

для закупівлі сертифікованих засобів індивідуального захисту для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти державної та комунальної форм власності, здобувачів освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності на період до кінця 2020 року 1 090 000,00 тис. грн;

додаткові доплати у розмірі 6033560,00 тис. грн до заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів освіти державної та комунальної форм власності за додаткове навчальне навантаження в умовах дистанційного та змішаного навчання на період до кінця 2020 року;

для технічного забезпечення дистанційного навчання в умовах карантинних заходів 3 375 390,00 тис. грн.

Також Верховна Рада 477 голосами ухвалила проєкт постанови № 4082 про звернення до КМУ щодо вживання невідкладних заходів для забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах карантину підтримали 277 нардепів.

Ним передбачається рекомендувати Кабміну при перерозподілі видатків Фонду передбачити видатки на:

1. запровадження нової бюджетної програми “Заохочення педагогічних працівників в умовах карантину” для виплати надбавки за виконання роботи по забезпеченню освітнього процесу в умовах карантину педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється коштом освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 50% в обсязі 5 790 523 тис. гривень;

2. запровадження нової бюджетної програми “Безпечна школа” для забезпечення закладів загальної середньої освіти дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту учасників освітнього процесу в обсязі 2 272 468,1 тис. гривень, а саме:

медичні маски — 1 219 800,9 тис. грн;

дезінфекційні засоби для обробки рук і шкіри — 331 739,9 тис. грн;

дезінфекційні засоби для поверхонь (парти, підлога) — 720 927,3 грн.

Джерело