Уже З 29 Серпня! Уряд Прийняв Термінове Рішення – Закрити Кордони: Що Важливо Знати

У Кабінеті міністрів ухвалили важливе рішення для боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19. Усі кордони на в’їзд будуть закрити для іноземців на термін в один місяць.

За оприлюдненими даними, закритими кордони будуть до 28 вересня.

Згідно з поясненням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, обмеження перш за все торкнуться осіб, які не мають українського громадянства, а також осіб без громадянства.

Рішення не поширюється на людей з дозволом на проживання на території України, представників міжнародних та гуманітарних місій, тих, хто прямує через наші кордони транзитом.

Також у цьому переліку водії вантажного транспорту, інструктори країн НАТО, культурні діячі із запрошенням відповідних закладів.

Обмеження стають чинними з 00:00 у суботу, 29 серпня.

Також розширено перелік тих, для кого робитимуть винятки, а саме пускатимуть в Україну тих, хто:

є родичами першої лінії;

мають дозвіл на роботу в Україні;

прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;

прибувають в Україну з метою навчання;

проходять військову службу на території України;

постійно чи тимчасово проживають на території України;

визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту;

є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

є главами та членами офіційних делегацій іноземних держав, співробітниками міжнародних організацій, а також особами, які їх супроводжують, та в’їжджають в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства закордонних справ;

є особами, які прибувають в Україні на запрошення Міністерства закордонних справ;

є водіями та/або членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членами поїзних і локомотивних бригад;

є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України або прибувають по запрошенню Міністріва оборони України;

є діячами культури, що прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;

прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючих їх осіб;

є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;

є особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

прибувають на лікування до закладів охорони здоров’я України.

Слід зауважити, світовий рівень поширення вірусу сягнув близько 24 мільйонів випадків COVID-19. Безпосередньо в Україні цей показник становить 110 085 — кількість зросла на 1 670 за підсумками попередньої доби.

Карантин в Україні чинний з середини березня, перші два місяці він був максимально жорстким — кордони були закриті, громадський транспорт заблоковано, а серед закладів працювали лише гастрономічні в режимі на виніс.

Наразі обмеження послаблені, їх регулюють завдяки адаптивному карантину — кожні 14 днів регіони окремо оцінюють на відповідання епідемічним показникам та регулюють жорсткість режиму.

Джерело