Українці заплатять нові податки за свої машини, роботу і квартири у 2021 році

Українці в 2021-му повинні будуть заплатити податки за свої будинки і квартири, машини, а ще відзвітувати за додатковий прибуток.
Скільки потрібно заплатити? Розмір податку – до 1,5% мінімалки за кожен квадратний метр понад норму (60 квадратів на квартиру і 120 на будинок). Платити 2021-го потрібно за 2020-й, тому й розмір мінімальної зарплати враховується за минулий рік.

Тоді українці отримували не менше ніж 4723 грн, значить, платити потрібно до 70,8 грн за квадрат, пише Обозреватель.

Припустимо, вам особисто належить квартира площею 100 квадратних метрів. До того ж, ви живете в місті, де місцева влада зберегла і норматив, і площу, яка прописана в законі. У такому разі оплатити доведеться “зайві” 40 квадратів – 2833 тыс. грн.

Крім того, ще 19% за законом потрібно платити з кожного щомісячного платежу за оренду. Наприклад, якщо ви здаєте житло й заробляєте на цьому 10 тис. грн на місяць, 1,9 тис. доведеться віддати в бюджет у рахунок податків.

Щоправда, зараз якщо самостійно не звернутися до податкової служби за місцем реєстрації й не подати декларацію із зазначенням розміру додатково отриманого прибутку, податок платити не доведеться.

Українці до 1 травня повинні самі звернутися в податкову, заповнити декларацію та сплатити податок за:

дохід від незалежної професійної діяльності (перукарі, сантехніки, копірайтери тощо) – 18%;
дохід від оренди нерухомості – 18%;
прибуток від цінних паперів – 18%;
винагороди та інші виплати за договором – 18%;
подарунки та нецільова благодійність – 18%;
дохід від продажу нерухомості – 5%.
Наприклад, якщо ви отримуєте прибуток як фрілансер або здаєте в оренду квартиру, раз на рік потрібно підрахувати свій дохід і сплатити з нього податок. Однак більшість українців не тільки не декларує додаткові прибутки, але навіть не знає, що це потрібно робити.

За ухилення від сплати податків загрожує щонайменше адміністративна відповідальність і штрафи, проте проконтролювати, хто та звідки отримує кошти, складно. Податковий експерт Геннадій Грушко розповідає: культура сплати податків в Україні поки що тільки формується. Українці не довіряють державі та звикли приховувати все, що можна приховати, впевнений він.

“Чи потрібно декларувати свої доходи? Звісно, потрібно. Кожен громадянин зобов’язаний дотримуватися законів, а незнання цих законів від відповідальності не звільняє. Я завжди кажу своїм клієнтам одну й ту ж фразу: сплати податки – і спи спокійно”, – зазначає Грушко.

Відзначимо, в Україні левова частка економіки перебуває в тіні: податки не платять, прибуток ховають від держава. Водночас за порушення податкового кодексу загрожують не тільки штрафи, але й кримінальна відповідальність.

Джерело