Україна більше не змінюватиме закон про освіту на вимогу інших країн – МЗС

Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії і більше не змінюватиме закон “Про освіту” на вимогу інших країн.
Про це заявив очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише Укрінформ.

“Коли закон “Про освіту” був ухвалений, Венеціанська комісія Ради Європи висловила низку зауважень до нього, Україна внесла зміни до цього закону і виконала рекомендації Венеціанської комісії. Ми не плануємо більше змінювати цей закон, щоб задовольняти вимоги тих чи інших країн, але ми абсолютно налаштовані забезпечити імплементацію цього закону таким чином, щоб інтереси України і конкретно в цьому випадку інтереси Румунії були захищені”, – зазначив міністр.

Він підкреслив, що перехід на нову систему освіти для шкіл з мовою викладання національних меншин перенесений на 2023 рік, і ще є час, щоб забезпечити адаптацію.

“Україна налаштована вирішувати в дусі взаємної поваги до національних інтересів України та Румунії всі проблемні питання, включаючи такі чутливі, як питання національних меншин. Ми поважаємо позицію Бухареста щодо питань захисту прав національних меншин, я бачу, що Бухарест поважає позицію Києва в цьому питанні і ми готові вести діалог”, – зазначив Кулеба.

Нагадаємо, закон “про освіту” в Україні набув чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з документом, мовою навчання в освітніх закладах є українська.

Джерело