У МОЗ перевірили українську вакцину від Covid-19, Степанов поділився результатами

Коронавіруси SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 і MERS-CoV можуть мати одні й ті ж слабкі місця, що дозволяє створити вакцину, яка зможе їх перемогти.

В Україні це теж можливо. Потенційна Українська вакцина успішно пройшла нове випробування. Глава МОЗ порадив скептикам її створення позбутися комплексу національної неповноцінності.

Як зазначив Максим Степанов на брифінгу, українська розробка повністю нейтралізувала коронавірус в організмі людини. Про успіх вже доповіли президенту. Якщо успішно пройдуть всі клінічні дослідження, то через рік вакцину почнуть виробляти для потреб населення.

20 жовтня МОЗ разом із вченими та науковцями презентували президенту України Володимиру Зеленському результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти COVID-19.

Доклінічні дослідження кандидата у вакцини проти COVID-19
тривали шість місяців. Вони підтвердили стійкий результат вироблення антитіл і показали нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини.

Міністр охорони здоров’я відповів скептикам ініціативи влади: у нашої країни талановиті вчені, залишилося відновити технічну базу – лабораторії. Тому дослідження зразків доводиться робити за кордоном. Також до розробки вакцини залучена американська компанія.

Джерело