У Франції розшифрували «чорні скриньки» збитого літака МАУ

У Франції вже закінчили обробку двох бортових самописців збитого у січні цього року літака МАУ над Тегераном.

Джерело: Бюро дослідження та аналізу безпеки цивільної авіації (BEA) у Twitter, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, якого цитує «Громадське радіо«

Деталі: У Бюро запевнили, що аналіз даних бортових самописців завершений після «чотирьох днів узгодженої роботи».

Пряма мова Єніна: «Всі дані з двох самописців (мовний та параметричний) зчитані та розшифровані. Розшифрували вдало, попри зовнішні пошкодження самописців. Технічне розслідування почалось одразу після катастрофи, розшифровка один з його етапів.

Однак неможливо спрогнозувати, скільки триватиме техрозслідування».

Що передувало: Іран заявив, що передав Франції «чорні скриньки» збитого літака МАУ рейсу PS752 Тегеран — Київ.

19 липня Франція отримала від Ірану бортові самописці збитого поблизу Тегерану літака авіакомпанії МАУ. 

Нагадаємо: 

  • Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS752 Тегеран — Київ, було збито у ніч на 8 січня 2020 року незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
  • Іран спершу називав причиною катастрофи технічні проблеми, але згодом визнав що літак збили військові — «через людську помилку».
  • Міністерство закордонних справ вважає, що суперечка з Іраном через збитий літак МАУ завершиться позовомдо Міжнародного суду ООН.
  • Минулого тижня глава МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що іранська сторонаготова прибути для переговорів про компенсації для України за збитий літак МАУ з 20 по 30 липня. 

Джерело