У центрі Івано-Франківська знайшли змію

Змію виявили 1 серпня о 19.50 в Івано-Франківську на вулиці Шевченка.

Плазуна знайшли на території приватного господарства на дереві виявили та з висоти близько 4 метрів зняли змію з роду “Полоз”, інформують “Вікна” з посиланням на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

У подальшому плазуна передали серпентологу ГС “Української екологічної природозахисної спілки “ОРДЕН САЛАМАНДРИ”.

Довідка. Полоз — найбільша змія нашого регіону, одна з найбільших змій Європи. Загальна довжина може досягати 225 см. Тулуб стрункий. Кінчик морди закруглений. Верхня сторона тіла переважно однотонна, від різних відтінків оливкового, бурого чи сірого кольорів до майже чорного, нижня cторона — жовтувата або білувата. По боках голови з-заду є жовтуваті плями. Деякі лусочки мають білі краї, що створює тонкий сітчастий малюнок. Молоді полози забарвлені у сірий колір з 2 жовтими овальними потиличними плямами. На верхній поверхні тулуба молодих змій часто є округлі чорні плями, абсолютно не виражені у дорослих особин.

На зимівлю йде наприкінці жовтня— напочатку грудня. З’являється після зимівлі напочатку квітня — у травні. Характерною відмінністю є шлюбний танець, під час якого як самка, так і самець обвиваються задніми половинками тіла.

Полози не становлять загрози для людини, однак їх варто побоюватися: вони досить агресивні, і хоч укус їх не смертельний, але досить болісний.

Джерело