На Львівщині відкриють мурал, присвячений Кузьмі

До дня народження Андрія Кузьменка на фасаді новояворівського Палацу культури “Кристал” з’явиться зображення Кузьми Скрябіна. 17 серпня, у день народження Андрія, планують офіційне відкриття муралу.

Як пише “Цинічний Львів” про це повідомляє “Еспресо-Захід”.

Передбачається, що розмір муралу буде 10х6 метрів. За роботи візьметься львівський художник Святослав Владика, у доробку якого нещодавні мурали Борису Возницькому, Василю Сліпаку та подяка медикам.

Мама Андрія – Ольга Кузьменко, в інтерв’ю “Львівській пошті” пояснила, що для Андрія означав Новояворівськ, а також підтвердила, що всі деталі організатори погоджують з батьками.

“Андрійкова історія в “Кристалі” тривала з 8-10 класу. У цьому палаці був естрадний гурток. Ним керував пан Мирослав, тато Лесика Турка, який раніше грав із Дзідзьом. Пан Мирослав викладав в музичній школі та трохи допомагав починаючим музикантам. У “Кристалі” були інструменти, за якими тогочасна молодь, як то кажуть, “пропадала”. Електрогітари, іоніки. Купити їх самотужки не було можливості. Тому всі дороги вели в “Кристал”. Це величезне приміщення, в його підвальних кімнатах грало стільки молодих новояворівських гуртів, що я, певне, зараз і не порахую всіх. Хтось грав, хтось бринькав – як кому вдавалось. Андрійко навколо себе збирав то одних, то других пацанів і власне там створив “Скрябіна”. У “Кристалі” вони могли сидіти годинами, а як були вихідні, то взагалі на цілий день пропадали. То було близько до польської границі, вони собі всі слухали радіо, “ловили Польщу”, творили музику. Вони займалися корисною справою: не лазили десь і не пили пиво, а робили щось цікаве. Одним словом, “Кристал” став своєрідною колискою Скрябіна”, – поділилась пані Ольга.

Один із організаторів проекту, ротарієць Олександр Шипка додає, що з Новояворівськом пов’язаний дуже цікавий період життя Андрія – його становлення як музиканта.

“Воно відбувалось саме у “Кристалі”. Сьогодні тут є лише невеличкий шкільний куток, присвячений пам’яті Андрія. Тому ми вирішили йти від малого до великого. Розпочати з муралу у Новояворівську і продовжити вже зі сквером у Львові. Як на мене, розташування муралу досить символічне. Тепер Андрій щороку дивитиметься на учасників місцевого фестивалю “Молода Галичина” і слухатиме музику там, де починався його музичний шлях”, – зазначив Шипка.

Зазначимо, мурали Кузьмі є по інших містах України, однак у рідних для Андрія Кузьменка Новояворівську та Львові досі нічого подібного не було. А саме із Новояворівська розпочався творчий шлях співака. Згодом організатори планують облаштувати у Львові ще сквер пам’яті Кузьми. Історія зі сквером не нова, однак через постійну зміну місця локації, брак грошей тощо, її відклали.

Організатори мають намір також подати заявку на рекорд України стосовно муралу. Наразі – шукають прив’язку – за що саме новояворівському муралу можна буде присудити звання рекордсмена.

Підтримати проект зі вшанування пам’яті Кузьми можна, перерахувавши кошти на банківські рахунки “Благодійного фонду імені Кузьми Скрябіна”. Організатори запрошують долучатись кожного за можливості, кажуть, що навіть мінімальний внесок допоможе втілити великий задум. Вартість робіт, за попередніми підрахунками, обійдеться приблизно у 57 тис. грн.

В АТ КБ “ПРИВАТБАНК” (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 305299) відкрито рахунок:
– UA 023052990000026004016803148 (поточний рахунок), валюта UAH (Українська гривня);
– UA 233052990000026005016806616 (поточний рахунок), валюта EUR (Євро);
– UA 383052990000026001016803475 (поточний рахунок), валюта USD (Долар США).
Номер карткового рахунку: 5169 3305 2212 0564.

Джерело