Хворий на коронавірус небезпечний для оточуючих протягом трьох-чотирьох тижнів з початку захворювання, яке може проходити навіть безсимптомно

Хворий на коронавірус може бути небезпечним для інших місяць: вірусолог розкрив подробиці.

Хворий на коронавірус небезпечний для оточуючих протягом трьох-чотирьох тижнів з початку захворювання, яке може проходити навіть безсимптомно.

Про це заявив вірусолог, доктор медичних наук, головний науковий співробітник НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалії Анатолій Альтштейн, повідомляють “Известия”.

“Як правило, ризик інфікування іншої людини триває три-чотири тижні після початку захворювання. Ця тривалість прийнята за основу проведення протиепідемічних заходів”, – зазначив він.

За словами вірусолога, тільки в рідкісних випадках ризик зараження коронавірусом від людини, що вже перехворіла, зберігається протягом 90 днів з моменту її одужання. У той же час він підкреслив, що люди, які перехворіли на COVID-19, повинні як і раніше дотримуватися карантинних норм, оскільки можуть захворіти повторно.

Як повідомляв “Апостроф”, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клуге заявив, що в жовтні-листопаді цього року щоденна кількість смертей від коронавірусу збільшиться.

У той же час генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що під час пандемії коронавірусу школи варто закривати тільки в крайньому випадку, оскільки позбавлення дітей доступу до освіти загрожує великою бідою.

Джерело