Хто претендує на посаду міського голови Івано-Франківська? Досьє на кандидатів

Троє кандидатів стеном на 31 серпня заявили про свій намір балотуватися на посаду міського голови Івано-Франківська на місцевих виборах 25-го жовтня – чинний мер Руслан Марцінків (ВО “Свобода”), Наталія Сербин (Українська Галицька партія) та Олександр Богачов від “Слуги Народу”. Суспільне Карпати склало невелике досьє на кожного з них.

Руслан Марцінків

Кандидати у мери Івано-Франківська. ДосьєСуспільне Карпати
Кандидати у мери Івано-Франківська. Досьє

Загальні відомості

Руслан Марцінків народився в місті Бобровиця Чернігівської області у 1979-му році.

З 2005-го року працював в Івано-Франківській міській раді помічником заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, також головою постійної комісії з питань молодіжної політики, розвитку фізкультури та спорту Івано-Франківської облради (2006–2010 рр.).

У 2007-2010 роках очолював осередки Пласту в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

З листопада 2010 року — секретар Івано-Франківської міської ради, депутат Івано-Франківської міськради.

У 2015-му році Руслана Марцінківа обрали міським головою Івано-Франківська, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Політична діяльність

Руслан Марцінків обирався депутатом Івано-Франківської обласної ради V демократичного скликання від “Свободи”.

У 2012 році по багатомандатному виборчому окрузі за списками ВО “Свобода” (№ 20) став народним депутатом України VII скликання від партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Наприкінці серпня 2020-го Марцінків заявив про намір балотуватися на посаду міського голови Івано-Франківська.

Майно та активи

Руслан Марцінків задекларував квартиру загальною площею 102,3 м кв., автомобіль Skoda Octavia 2016-го року випуску, 228 668 гривень на банківському рахунку.

Інше

Руслан Марцінків із дружиною Оксаною виховують сина і доньку.

Наталія Сербин

Суспільне Карпати
Кандидати у мери Івано-Франківська. Досьє

Загальні відомості

Наталія Сербин – 34 роки, народилася в Івано-Франківську. Заступниця голови Івано-Франківської міської організації Української Галицької партії, волонтерка, блогерка, журналістка (працює в журналі “Місто”).

З 2007-го до 2018-го була фізичною особою-підприємцем.

У квітні 2016-го року очолила обласний Центр допомоги учасникам АТО. В цей же час була членом тимчасової контрольної комісії ради щодо незаконного будівництва навколо міського озера в Івано-Франківську.

Під час карантину запровадила ініціативу на підтримку місцевих виробників та підприємців “Save FOP Galicia”.

Політична діяльність

В 2014-му очолила виборчу кампанію Максима Кицюка. Брала участь в Євромайдані у місті. Є ініціаторкою руху “Право на гідні пологи” та “Поранені SOS”.

На початку 2016-го очолила міську організацію політичної партії “Українська Галицька Партія”.

У 2017-му році була помічницею депутата обласної ради Сергія Адамовича. У цьому ж році значилася помічницею депутата обласної ради Миколи Зелінського

За даними Youcontrol, керівник громадської організації “ЗАЛІЗНИЙ ТРИЗУБ” з 2018 року.

Значиться членом громадської ради при Івано-Франківській облдержадміністрації як голова обласної організації Міжнародної громадської організації “Міжнародна Дипломатична Місія Міжнародної Дипломатії “Європейська Україна”.

Інше

Наталія Сербин – волонтерка притулку для тварин “Дім Сірка”.

Олександр Богачов

Суспільне Карпати
Кандидати у мери Івано-Франківська. Досьє

Загальні відомості

Олександр Богачов, голова Івано-Франківського виборчого штабу партії “Слуга народу”, юрист, директор ТОВ “БК “Мельник” та ТОВ “М Медіа” (займається друком та розповсюдженням журналів та періодичних видань)

Політична діяльність

До кінця 2019-го року працював помічником-консультантом народної депутатки Верховної Ради IX скликання Олени Вінтоняк від партії “Слуга Народу”.

У першому та другому турі президентських виборів працював довіреною особою кандидата в президенти Володимира Зеленського в Долинському окрузі.

За власною ініціативою балотувався на вибори як мажоритарник від партії “Слуга народу”.

28-го серпня 2020-го року, за три дні до заяви про намір балотуватися, отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Власність

У 2019-му році задекларував у спільній власності з Євгеном Жабком квартиру площею 54 м кв. У повній власності ще одна квартира – 62,6 м кв. – і дві земельні ділянки – 66 та 591 м кв. Згідно з декларацією Богачов їздить на легковику ВАЗ 211540. Заощадження – 300 тисяч гривень готівкою.

Скандали

У червні минулого року народний депутат Олександр Шевченко звинуватив Олександра Богачова в нападі та облитті фекаліями. У відеозверненні він пояснив, що так його змушують відмовитися балотуватися до Верховної Ради. Олександр Богачов звинувачення відкинув. Зрештою, штраф за хуліганство заплатила інша людина – Роман Копаниця.

Джерело