“Хотіла прославити Франківськ”, – мандрівниця про рекордне читання Шевченка на вершині Арарату (ФОТО)

Як писала “Галка” раніше, українська альпіністка з Івано-Франківська Христина Мохнацька підняла “Кобзар” Тараса Шевченка на вершину турецької гори Арарат.

Мандрівниця розповіла, що це найважливіша подія її життя, після народження дитини. Вона ділиться, що дуже любить гори і не може уявити свого життя без них.

“Нещодавно отримала звання “Альпініст України”. Проходила навчання у Львові. З тим карантином нічого не можна було зробити, але мені запала у душу гора Арарат. Це єдина країна, яка була відкрита для туристів. Гора небезпечна, там є військові бази Ірану та Вірменії, потрібно мати дозвіл та гіда. Я дуже боялася, бо бували і фатальні випадки”

Мохнацька дуже хотіла під час сходження встановити рекорд, аби прославити Івано-Франківськ. Жінка порадилася з представницею “Книги Рекордів України” та разом вирішили, що на вершині можна почитати вірші Тараса Шевченка. На горі був дуже сильний вітер, мандрівниця сиділа без рукавиць, бо тоді б не могла перегорати сторінки книги.

“Загалом хотіла читати дві години, але погодні умови не дозволяли. Гори об’єднують людей – я спілкувалася з іншими групами туристів, іншими мовами, разом їли”, – розповідає Мохнацька.

Жінка ділиться, що гори навчили її смеренності, та привили любов до природи.

“Я проти того, аби знущалися над тваринами, зривали рідкісні рослини, вирубували дерева. Я завжди всім кажу, що ви йдете у гори – ви просто гості. Пишу про це на своїй сторінці у фейсбук, але хто мене одну послухає”.

Джерело