Франківець через суд відмовлявся бути батьком “дитини з пробірки”

Днями Івано-Франківська колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ винесла рішення в особливій справі.

Чоловік подав апеляцію на рішення місцевого суду. До суду він звернувся з позовом, в якому вимагав вилучити його прізвище з графи “батько” у свідоцтві про народження дитини. Підставою зазначив те, що згідно зі «Звітом по тесту на батьківство» (тест ДНК) він не є біологічним батьком.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову. Колегія суддів апеляційного суду погодилась з рішенням першої інстанції.

Дитина з’явилася на світ “із пробірки”. Хлопчику, що народився у Франківську, зараз два роки.

Пара перебувала в шлюбі більше десяти років. Все було добре, окрім єдиного – у них не було дітей. Оскільки в наш час цю проблему успішно вирішують медики, подружжя вдалося до їхніх послуг. В процесі обстежень та тривалого лікування з’ясувалося, що чоловік не може мати дітей. І тоді вирішили погодитися на штучне запліднення.

Суд першої інстанції, відмовляючи в позові, виходив з того, що чоловік дав усвідомлену згоду на запліднення жінки і погодився з методами, які використовуються у «Центрі репродукції людини». А також склав розписку про те, що йому відомо про всі можливі ризики, пов’язані зі штучним заплідненням.

За законом дитина, яка зачата в такий спосіб і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини. Особа, яка дала згоду на штучне запліднення своєї дружини та в момент реєстрації є батьком дитини, не має права оспорювати батьківство.

Законодавство України стоїть на позиції захисту права дітей, підкреслюють у пресслужбі Івано-Франківського апеляційного суду. Діти – це відповідальність. Якщо подружжя приймає рішення про народження дитини, то в першу чергу має бути впевненим одне в одному і усвідомлювати, що дитина – це відповідальність, а не іграшка.

Джерело