Чому не можна дарувати ніж і як обійти прикмету

Дарувати ніж – хороша прикмета чи погана, в яких випадках і кому не можна дарувати ножі і що сказати, коли даруєш ніж – з’ясував Главред.

Нерідко здається, що ніж у подарунок – це відмінний вибір. Наприклад, набір добре заточених кухонних ножів в подарунок мамі або стильний мужній клинок – на день народження чоловікові. І, здавалося б, куди ж без ножа – якщо зібрався на свято до друга-мусульманина.

Однак прикмети на питання: чи можна дарувати ніж – відповідають дуже обережно.

Чому не можна дарувати ніж і як обійти прикмету
Прикмета стверджує, що дарувати ніж – до сварки. Причин для подібних забобонів кілька:

ніж – як не крути, зброя, що здатна вбити;
наші язичницькі предки ножі використовували не тільки на війні, але і для ритуалів, у тому числі темних – тому в езотериці ніж часто асоціюється з жертвопринесеннями і чорною магією (звідси, до слова, і народні заборони користуватися ножами в свята Іоанна Предтечі та інші великі церковні свята);

за старих часів ножі виготовлялися на замовлення – тому вважається, що “чужий” ніж, куплений іншою людиною, несе в собі чужу енергетику, що шкідливо для енергетичного здоров’я.
До слова, уточнимо, чи дозволяє дарувати ножі іслам. Для побутових цілей або на пам’ять – то релігія цього не забороняє. А ось якщо як знаряддя для вбивства – тоді в очах Аллаха дарувальник стає співучасником злочину.

Щоб уникнути неприємностей – достатньо, за повір’ям, виконати дві умови.

⇒ Умова перша. “Викупити” подарунок у дарувальника хоча б за одну копійку. Примітно, що в слов’янські країни традиція “викуповувати” ніж прийшла з Британії: там за ножі дарувальникам давали півпенні.

⇒ Умова друга. Ніж рекомендують дарувати в чохлі (в тому числі і з санітарних міркувань) – і виймати ніж із чохла після покупки має право лише той, кому цей ніж призначений у подарунок.

Як оригінально подарувати ніж
Є прекрасний оригінальний тост, коли даруєш ніж. Такий тост, що вимовляється від душі за святковим столом – цілком може зіграти роль замовляння, що “налаштує” подарунок на правильний, добрий лад:

Мій подарунок – це ніж.

На інші не схожий,

Ти їм акуратно ріж,

Все непотрібне відріж.

Я тобі його дарую,

Щоб ти зрозумів, я люблю

Радувати тебе завжди,

Дуже я ціную тебе!

Як позбутися від подарованого ножа

Якщо після такого подарунка в родині почалися неприємності – навіть несуєверні люди, мабуть, вирішать від подарунка-ножа позбутися. Від гріха подалі, як то кажуть.

У цих випадках езотерики найчастіше рекомендують пожертвувати ніж церковній громаді: нехай ніж піде на добру справу – для приготування їжі священнослужителям і нужденним людям.

А ось просто викидати або передаровувати – не радять: це, мовляв, не допоможе і не виправить ситуацію. А якщо передарувати зі злим умислом (“Нехай, мовляв, інші тепер помучаться…”)– то це навіть посилить напасті.

Джерело