5 тисяч гривень замість “пакунка малюка”: коли і як отримати

Реалізацію проєкту монетизації одноразової допомоги “пакунок малюка” в Україні розпочнуть з 1 вересня. Замість пакета для новонароджених батьки можуть отримати грошову компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень.
Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Українцям, у яких народилася дитина, відкриватимуть рахунок у “Приватбанку” зі спеціальним режимом використання та видаватимуть спеціальну соціальну картку.

“Батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль” йдеться у повідомленні.

До проєкту залучатимуть заклади роздрібної торгівлі, в яких батьки зможуть купувати визначені дитячі товари та товари для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Також у міністерстві зазначають, що “пакунок малюка” будуть видавати у тих регіонах, де вони є у наявності. Спершу батьки новонароджених звертаються до АТ „КБ „ПриватБанк” для відкриття рахунку, тоді до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

Зазначається, щобатьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.

Джерело